Sprawdź jak działa aplikacja Activy podczas startu testowego

JAK DOŁĄCZYĆ DO TESTOWEGO BIEGU?

(tu możecie dowolnie dostosować)

  1. Ściągnij aplikację Activy ze sklepu Google Play lub Apple Store
  2. Zarejestruj konto
  3. Na ekranie wyboru konkursów znajdź “Testowy Bieg NCDC – 5-6.06” w zakładce „Biegi Online” i dołącz podając kod “NCDC2021
  4. Dopiero po dołączeniu do konkursu w Aplikacji zarejestruj bieg z aplikacją
  5. Jeśli używasz Garmina, Polara lub Stravy, wejdź do ustawień i połącz konta, a Activy automatycznie zsynchronizuje Twoje przyszłe biegi. Ale tylko te od momentu połączenia kont!

Testowy bieg odbywa się w dniach 5 – 6.06. Masz 48 godzin na wykonanie biegu. Możesz powtórzyć swoja próbę, a w rankingu znajdzie się Twój najlepszy czas

PAMIĘTAJ O TYCH 5 ZASADACH:

1. Nie stosuj pauzy lub autopauzy (sprawdź ustawienia zegarka!)

W innym przypadku Twój czas nie pojawi się w rankingu. To konieczne aby odwzorować prawdziwy bieg, na którym nikt nie zatrzymuje stopera 😉

2. Dostosuj ustawienia telefonu, szczególnie dla Huawei, OnePlus, Samsung, Xiaomi.

Jeśli tego nie zrobisz, telefon zwykle wyłączy aplikację i zapis po kilku minutach. To dotyczy wszystkich aplikacji sportowych wykorzystujących zapis z GPS. Sprawdź koniecznie tę instrukcję, a więcej możesz dowiesz się też na https://dontkillmyapp.com/.

3. Przebiegnij więcej niż 4 km, na przykład 4,1 km

Algorytm aplikacji sam wybierze Twój najszybszy czas na odcinku 4 km. Większy odcinek daje pewność, że wszystkie próbki są dobrej jakości i zostaną zaliczone.

4. Jakość zapisu zależy od urządzenia z GPS, a nie od aplikacji.

Pamiętaj, że dokładność zapisu śladu trasy zależy w ok. 80% od kwestii sprzętowych, a nie aplikacji. Dokładność próbek lokalizacji może być niska w tańszych smartfonach, ale też przy słabszym sygnale GPS w gęstych zabudowaniach, lesie czy podczas zachmurzenia.

5. Pamiętaj by wybrać aktywność (Bieg) przed kliknięciem START.

Tak jak w każdej innej aplikacji sportowej określ jaką aktywność wykonujesz przed startem zapisu. Możesz też połączyć Activy z Garminem i Polarem i zapisać bieg bez używania smartfona.

W razie problemów technicznych, napisz do nas klikając ikonę pomocy w Aplikacji lub na contact@activy.pl