Media

Notatka dla mediów

Oficjalna notatka prasowa NCDC Business Race 2022

Od siedmiu lat NCDC Business Race gości w Parku Kasprowicza i na Jasnych Błoniach sztafetowe reprezentacje firm nie tylko ze Szczecina i jego okolic, ale także z Danii, Niemiec czy Szwecji.

4 czerwca 2022 roku ponownie wracamy na Jasne Błonia, do rywalizacji, integracji i wspólnej zabawy.

Pomysłodawcą całej imprezy jest Paweł Finkielman, Prezes NCDC S.A., a organizatorem wykonawczym Stowarzyszenie K2 Partners. Ideą biegu jest budowanie i zacieśnianie więzi między pracownikami dzięki wspólnemu wysiłkowi i walce w dotarciu do wyznaczonego celu, a także wspólnemu odpoczynkowi po zmaganiach biegowych.


Pierwsza edycja Biegu Sztafet Firmowych odbyła się w 2015 roku i wzięło w niej udział 107 drużyn. Każdego następnego roku frekwencja sztafet na linii startu rosła, aż do edycji w 2019 roku gdzie padła rekordowa ilość 368 drużyn.


Dwa lata z pandemią sprawiły, że pojawiła się Edycja Wirtualna biegu sztafetowego i dlatego w tym roku nie rezygnujemy z tej formy rywalizacji i dodajemy ją jako dodatkową opcję wyboru, dla wszystkich tych, którzy nie będą mogli stawić się osobiście na Jasnych Błoniach 4 czerwca 2022 roku. Na pewno jest to ciekawa alternatywa dla firm rozsianych po całym świecie jako sposób wdrożenia wśród pracowników zdrowego sportowego współzawodnictwa i motywacji oraz tzw. well-being, czyli dbania o dobre samopoczucie pracowników i jednocześnie do dołączenia do ogólnoświatowej rywalizacji o miano najszybszej sztafety firmowej.


Przypomnijmy, że każda sztafeta składa się z 4 osób, z czego każdy jej członek ma do pokonania dystans 4 km. Wszyscy członkowie po przebiegnięciu swojej trasy otrzymają oryginalny medal. Zgłaszające się firmy mogą rejestrować dowolną ilość sztafet, dotychczasowy rekord – 30 drużyn – należy do firmy DGS Diagnostics Sp. z o. o. i Demant.


Zapisy ruszyły 8 marca i potrwają do 13 maja 2022 roku, pod warunkiem, że szybciej nie zostanie przekroczony limit opłaconych drużyn. Organizator ustalił limit startujących w liczbie 400 sztafet. W tym roku firmy maja do wyboru dwa rodzaje pakietów startowych:

Pakiet Standard (bez cateringu) w cenie 399zł netto + 8% VAT
Pakiet Premium (z cateringiem) w cenie 499zł netto + 8% VAT


Zapisy i wszystkie szczegóły można znaleźć na stronie www.ncdcbusinessrace.pl

Plakat do pobrania

Pobierz plakat, wydrukuj i powieś w firmie

Przygotowaliśmy dla Was plakat, zachęcający pracowników do wzięcia udziału w Biegu Sztafet Firmowych NCDC Business Race. Na plakacie jest miejsce do wpisania danych kontaktowych osoby zbierającej zgłoszenia w firmie. Jesteśmy pewni, iż to ułatwi zbieranie drużyn.